Frozen – Karlar Ülkesi

Frozen – Karlar Ülkesi
Animasyon film kategorisinde en iyi yapıtlardan biri olan Karlar Ülkesi (2013) konusu ve görsel efektleri ile hem küçüklerin hem de büyüklerin severek izlediği bir film oldu. İlk film çok sevilince serinin devamı geldi.

Let it go şarkısı film yayınlandıktan sonra Demi Lovato’ya büyük şans getirmiştir. Anna ve Elsa iki kız kardeştir. Kraliçe Elsa karlar ülkesinde yaşar. Anna onu bulmak için güçlü, cesur ve korkusuz Kristoff ile kardeşi kraliçe Elsa’yı bulmaya gider. Ren geyiği Sven’de başkahramanlar arasında yer alır.
Karlar kraliçesi Elsa neden kayıptır. Küçüklük dönemlerinde birlikte oynarken iki kardeş Elsa’nın Anna’yı istemeden yaralaması ve bunun üzerine kendinde var olan gücü nasıl kontrol altına alabilmesi adına anne ve babası tarafından cezalandırılması ve yaralı Anna’nın cücelerin sarayına gönderilmesi, cüceler tarafından iyileştirilen Anna’nın hafızasından geçmişin kötü izlerini de silinmesini gerçekleştirirler.
Zaman ilerledikçe kızların ebeveynleri ölür ve büyüyen Elsa kraliçe olarak düşünülür. Taç giyme töreninde tüm halkın karşısında Elsa ve Anna’nın kavgası canlanır ve Elsa’nın güçlerinin farkına varılınca Elsa ülkeden kaçmak zorunda kalır.

Yüzlerce ödüle layık görülen ve pek çok ülkede gösterime giren ABD yapımı filmde; yönetmen koltuğunda Jennifer Lee veChris Buck, Peter Del Vecho filmin yapımcısı, oyuncu kadrosunda; Santino Fontana, Kristen Bell, Idina Menzel, Jonathan Groff ve Josh Gad, Seslendirmede Kristian Bell, Livvy Stubenrauch, Katie Lopez, Agatha Lee Monn, Idina Menzel, Eva Bella, Jonathan Groff, Josh Gad yer alıyor.

Unknown 585 views

Background
Comments 0