Shrek 1 &

Shrek 1 &
Shrek filmi 2001 yapımı animasyon, komedi ve macera filmidir. Shrek’in ilk filmi olan Shrek 1 IMDB’den 7.8 almayı başarmış, bir buçuk saat süren bir filmdir.

Andrew Adamson ile Vicky Jenson’ın yönettiği Shrek filminin senaryosu aslında William Steig’in kitabından uyarlanmış olup Ted Elliott, Terry Rossio, Joe Stillman ve Roger S.H. Schulman’ın asıl senaryosunu oluşturduğu toplam 7 kişilik senarist ekibinin elinden çıkmadır.

Shrek 1 filminde Shrek karakterine hayat veren ses Mike Myers’a ait iken, Eşek karakterini ustalardan Eddie Murphy seslendirmiştir. Prenses Fiona karakterinin sesi ise hepimizin ismini bildiği Cameron Diaz’a aittir. Seslendirenler arasında ayrıca John Lithgow, Vincent Cassel gibi isimleri de görmekteyiz.

Shrek filminin konusuna göre Shrek isimli yeşil bir dev bataklığının Lord Farquaad’ın planıyla sihirli yaratıklarla dolu olduğunu görünce, Farquaad’ı ikna etmek için yanına gürültücü bir eşeği de alarak yola koyulur. İkna etmeyi başaramayınca bir anlaşma yaparlar. Kral olmak isteyen Farquaad Shrek’i Prenses Fiona’yı kurtarmak için gönderir. Fiona ise ateş püsküren bir ejderha tarafından korunan bir kulede gerçek aşkını beklemektedir. Ancak Fiona’yı kurtarıp dönüş yoluna koyulan Shrek’in fark ettiği bir şey vardır. O da Fiona’ya aşık olmaya başlamış olmasıdır. Fiona’nın sakladığı bir şey vardır.

Shrek 1 Full Türkçe Dublaj izleyicilerine keyifli seyirler diler, diğer filmlere de bekleriz.

Unknown 907 views

Background
Info
Cast
Background
Comments 0